گروه صنعتی آروکو با تکیه برتوان علمی و دانشگاهی مدیران مجرب و با سابقه ، استفاده از پرسنل متخصص با تحصیلات دانشگاهی و به کارگیری تجهیزات وماشین آلات مدرن و با کیفیت از سال 1388 فعالیت خود را در زمینه نمونه سازی و تولید انبوه قطعات دقیق و همچنین تولید هلدرها و ابزارآلات ماشینکاری CNC شروع کرد و با تکیه بر پتانسیل داخلی توانست بعد از گذشت زمان کوتاه تولید این محصولات را  بومی سازی کند.

گروه صنعتی آروکو در سال 1388 با توجه به تحریم های کشورمان برای تامین نیازهای داخلی و با توجه به این که ابزار مناسب برای هر کار اولین شرط لازم می باشد، فعالیت خود را در زمینه تولید ابزارآلات و متعلقات ماشینکاری CNC شروع کرد و پس از گذشت 2 سال موفق شد تا 80% از انواع هلدرها و متعلقات مورد نیاز در این عرصه را تولید و با همین نام به بازار عرضه نماید. همگام با تولید ابزار، شرکت به تولید قطعات صنعتی دقیق به صورت نمونه سازی و تولید انبوه در زمینه نفت و گاز و صنایع نظامی  به فعالیت خود ادامه داد .

با توجه به توانایی شرکت در تولید، ادامه همکاری در زمینه تجهیزات نفت و گاز زمینه فعالیت گروه صنعتی آروکو با دیگر شرکتهای فعال در زمینه ساخت توربین،پمپ های مورد نیاز و متعلقات انها همانند انواع یاتاقانهای Bi-metal  و tree-metal  و همچنین بلید های قسمت Cold-section  و Hot-section  مینی توربو جت و توربین های گازی توسعه یافت.

مدیران شرکت در تلاش اند در سال 96 با اضافه شدن بخش فنی و مهندسی و طراحی به طور تخصصی فعالیت خود را در زمینه تجهیزات نفتی و نیروگاهی بیان شده  برای دستیابی به تولید محصول نهایی ادامه دهند.