تاریخچه شرکت
گروه صنعتی آرکو با تکیه برتوان علمی و دانشگاهی مدیران مجرب و با سابقه ، استفاده از پرسنل متخصص با تحصیلات دانشگاهی و به کارگیری تجهیزات وماشین آلات مدرن و با کیفیت از سال 1388 فعالیت خود را در زمینه نمونه سازی و تولید انبوه قطعات دقیق و همچنین تولید هلدرها و ابزارآلات ماشینکاری CNC شروع کرد و با تکیه بر پتانسیل داخلی توانست بعد از گذشت زمان کوتاه تولید این محصولات را بومی سازی کند و پس از گذشت 2 سال موفق شد تا 80  % از انواع هلدرها و متعلقات مورد نیاز در این عرصه را تولید و با همین نام به بازار عرضه نماید. همگام با تولید ابزار، شرکت به تولید قطعات صنعتی دقیق به صورت نمونه سازی و تولید انبوه در زمینه نفت ،گاز و پتروشیمی به فعالیت خود ادامه داد .
با توجه به توانایی شرکت در تولید تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی زمینه فعالیت گروه صنعتی آرکو با دیگر شرکتهای فعال در زمینه ساخت توربین،پمپ های مورد نیاز و متعلقات انها همانند انواع یاتاقانهای Bi-metal tree-metal ، انواع مکانیکال سیل و تجهیزات آبندی (Mechanical SEAL)و همچنین بلید های قسمت Cold-section و Hot-section مینی توربو جت و توربین های گازی توسعه یافت.
گروه صنعتی آرکو با در اختیار داشتن پرسنل مجرب و متخصص در زمینه کنترل کیفیت و بهره گیری از ابزارهای اندازه گیری دقیق و همچنین تست های غیر مخرب مایع نافذ (PT) و التراسونیک (UT) کلیه قطعات تولیدی را از نظر ابعادی و کیفیت مورد بازرسی قرار می دهند.
مدیران شرکت در تلاش اند در سال 96 با اضافه شدن بخش فنی و مهندسی و طراحی به طور تخصصی فعالیت خود را در زمینه تجهیزات نفتی و نیروگاهی بیان شده برای دستیابی به تولید محصول نهایی ادامه دهند.